Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Peeling ciała w SPA – Jak przywróć skórze gładkość

peeling ciała

Peeling ciała to niezwykle popularny zabieg, stosowany zarówno na twarzy, jak i na pozostałych obszarach skóry. Jego zadaniem jest złuszczanie naskórka i nawilżenie skóry, pozostawiając ją gładką i miękką. Jak to zatem działa?

Peeling ciała wykonuje się przy użyciu materiału o właściwościach ścierających – takiego jak sól, cukier, zmielone ziarna kawy, otręby ryżowe, a nawet łupiny orzechów – najczęściej zmieszanego z jakimś gatunkiem oleju do masażu oraz z substancją aromatyczną, jak olejek eteryczny. Jeżeli wykorzystywana jest sól, często jest to sól morska. Po zabiegu najczęściej następuje prysznic oraz aplikacja balsamu do ciała. Ale nie chodzi tutaj o klasyczny masaż…

Co się dzieje podczas profesjonalnego peelingu ciała?

Profesjonalny peeling ciała odbywa się najczęściej w specjalnym pomieszczeniu SPA lub łaźni, z podłogą wyłożoną kafelkami i wyposażoną w odpływ. Specjalista od zabiegu może zaproponować ci jednorazową bieliznę, po czym opuszcza pomieszczenie. Rozpoczniesz zabieg, leżąc na brzuchu na stole do masażu okrytym ręcznikiem, prześcieradłem lub ceratą, lub na specjalnym stole wyposażonym w sprzęt do masażu wodnego. W tych ostatnich okolicznościach nie będziesz musiała wstawać, by się opłukać.

Po chwili specjalista powróci i zacznie delikatnie wcierać środek do peelingu w twoje plecy, tył ramion, nóg oraz stopy. Możesz być owinięta ręcznikiem – w tym przypadku odsłonięta będzie tylko ta część twojego ciała, nad którą w danej chwili pracuje wykonawca peelingu.

Po skończonym zabiegu wejdziesz pod prysznic, aby się opłukać. Upewnij się, że robisz to dokładnie, by nie nanieść niewielkich grudek na stół. Nie używaj żelu pod prysznic – lepiej pozwolić olejkom wchłonąć się w skórę. Jeżeli zabieg odbywa się na stole z masażem wodnym, specjalista od peelingu ciała opłucze cię ręcznym prysznicem lub puści z góry bicze wodne.

W sytuacji, gdy pójdziesz pod prysznic, specjalista od zabiegów SPA rozłoży w tym czasie czystą wyściółkę na stole, po czym ponownie wyjdzie z pomieszczenia. Ty zaś wyschniesz i znów ułożysz się na brzuchu, przykryta ręcznikiem lub prześcieradłem. Następnie wykonawca zabiegu wróci i nałoży balsam lub olejek do ciała. Peeling ciała wymaga bowiem łagodzącego i nawilżającego zabiegu kończącego.

Dodatkowe informacje na temat peelingu ciała

  • Niektóre salony SPA wykonują peelingi ciała bez spłukiwania – usuwają resztki preparatu złuszczającego za pomocą gorących ręczników.
  • Możesz zapisać się na sam zabieg peelingu, choć najczęściej towarzyszą mu okłady – często z alg lub błota – albo zabiegi sygnowane.
  • Możesz również połączyć peeling ciała z masażem. Najpierw powinnaś poddać się temu pierwszemu zabiegowi, gdyż działa on pobudzająco, podczas gdy masaż uspokaja. Niektóre salony SPA oferują zabiegi sygnowane, które łączą peeling z masażem.
  • Sól, a także inne środki złuszczające mogą mieć silne właściwości ścierające, zaś jedni masażyści mają cięższą rękę niż inni. Również wrażliwość skóry jest kwestią indywidualną. Jeżeli zabieg wydaje ci się zbyt drażniący, daj o tym znać. Peeling ciała nie powinien być zbyt bolesny i uciążliwy.
  • Prawo często nie zabrania wykonywania peelingów oraz innych zabiegów na ciało zwykłym kosmetyczkom, a nawet osobom bez jakiejkolwiek licencji, ponieważ nie jest to masaż. Najlepiej będzie więc skorzystać z usług wykwalifikowanego masażysty.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.